4. Festiwal Komiksów i Planszowych Gier Historycznych

17 maja w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Warszawie odbędzie się kolejna edycja festiwalu historycznych gier planszowych i komiksów. Muzeum Historii Polski jest współorganizatorem wydarzenia.


 

W programie przewidziano prelekcje twórców komiksów, prezentacje nowych tytułów, liczne wystawy (m.in. Plansze i rysunki Tomasza Meringa czy plansze z komiksu „Wilcze Tropy. Młot” Krzysztofa Wyrzykowskiego) oraz giełdę wydawców komiksów i gier.

Uzupełnieniem wydarzenia będzie wręczenie nagród laureatom ogólnopolskich konkursów „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie” oraz wykłady i panele dyskusyjne m.in. „O jakiej historii Polski opowiadają współczesne komiksy?”.


W otwarciu imprezy weźmie udział nestor polskiego komiksu Papcio Chmiel.

4. Festiwal Komiksów i Planszowych Gier Historycznych
17 maja 2014 r., godz. 11.00-19.00
Centrum Edukacyjne IPN Przystanek Historia
ul. Marszałkowska 21/23, Warszawa

Wstęp wolny.


Szczegółowy program wydarzenia w załączniku.

2014-05-07