Wyniki gry „Karski. Misja 1942”

„Kurier wyjeżdża niebawem. Trasa: Niemcy-Belgia-Francja-Hiszpania. Dwa tygodnie we Francji. Dwa tygodnie w Hiszpanii. Hasło: „Odwiedziny cioci Zosi”. Występuje pod nazwiskiem Karski”  - taki komunikat otrzymali uczniowie, którzy 15 kwietnia wzięli udział w grze miejskiej „Karski. Misja 1942”. Gracze wcielili  się w postać Jana Karskiego - emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, któremu zostaje powierzona kolejna misja – ma przekazać na Zachód informacje związane z funkcjonowaniem państwa podziemnego oraz z sytuacją Żydów w okupowanej Polsce.


 
Fot. Piotr Wiśnioch
 

Uczestnicy gry poruszali się po trasie według mapy, a kolejne zadania otrzymywali na telefony komórkowe. Musieli odnaleźć konspiracyjne lokale, poznać tajne hasła, wreszcie zebrać informacje, którymi uzupełniali raport z misji, będący podsumowaniem gry.

 

 
Fot. Piotr Wiśnioch


W grze wzięło udział 59 zespołów (ok. 300 osób). Reprezentowały one szkoły z Warszawy i okolic. W rozgrywce nie zabrakło przedstawicieli szkół, których patronem jest Jan Karski, czyli Gimnazjum  nr 18 w Łodzi, Gimnazjum nr 14 w Rudzie Śląskiej oraz Gimnazjum nr 4 w Kielcach.

WYNIKI GRY:

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce
Gimnazjum nr 2 w Piasecznie
Lider zespołu - Gabriela Okoń

II miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 3 w Żyrardowie
Lider zespołu - Adrianna Dublińska

III miejsce
Gimnazjum nr 14 im. prof. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej
Lider zespołu - Paweł Ociepa
   

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce
IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
Lider zespołu - Katarzyna Biarda

II miejsce
IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
Lider zespołu - Urszula Żurek

III miejsce
IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
Lider zespołu - Emilia Langa

Zwycięzcom gratulujemy!

Nauczycieli opiekujących się grupami prosimy o kontakt z działem edukacyjnym Muzeum Historii Polski (22 211 90 47) w celu ustalenia sposobu przekazania nagród dla zwycięskich drużyn.

 

 
Fot. Piotr Wiśnioch
2014-04-23