O „Przestrzeniach konfliktu” na Uniwersytecie Warszawskim

„Przestrzenie konfliktu” to tytuł XI Studencko-doktoranckiej Interdyscyplinarnej Sesji Humanistycznej, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim. Tegoroczna sesja będzie poświęcona zagadnieniom związanym z szeroko rozumianym pojęciem konfliktu. Muzeum Historii Polski wraz z portalem dzieje.pl są patronem wydarzenia.


 

W konferencji udział wezmą przedstawiciele wszystkich nauk humanistycznych i społecznych: historycy, historycy sztuki, kulturoznawcy, literaturoznawcy, archeolodzy, geografowie, a także politolodzy, socjolodzy i prawnicy. W tym roku swoje referaty wygłosi ponad 60 osób.

Jednym z wydarzeń towarzyszących jest debata otwierająca Konferencję „Przeszłość – źródło konfliktu czy przestrzeń współpracy?” z udziałem dr Anety Pieniądz (IH UW), prof. Jerzego Miziołka (IHS oraz IA UW), dra hab. Pawła Rodaka (IKP UW) oraz prof. Przemysława Urbańczyka (IAiE PAN). Debata odbędzie się w czwartek, 24 kwietnia, o godzinie 10.30 w Sali Kolumnowej Instytutu Historycznego.

Program wydarzenia w załączniku.

Szczegółowe informacje na stronie: LINK

2014-04-17