Zagłosuj na film „Tak daleko, tak blisko” w ramach 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Zapraszamy do głosowania na film „Tak daleko, tak blisko” przygotowany przez Muzeum Historii Polski w ramach projektu „Rodziny rozdzielone przez historię”. Swój głos można oddać do 10 kwietnia.


Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę: LINK i kliknąć na przycisk „Głosuję na ten film”. Filmy, których zwiastuny otrzymają największą ilością głosów zostaną pokazane na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

 
Kadr z filmu "Tak daleko, tak blisko"


Film „Tak blisko, tak daleko” jest portretem pięciu osób, które z perspektywy całego życia wracają do wydarzeń z dzieciństwa. Deportacja, utrata najbliższych, choroba, strach i głód są ich wspólnym doświadczeniem z czasu II wojny światowej. To opowieść o pamięci, tożsamości, zerwanych więzach rodzinnych. Bohaterowie filmu żyją dziś w Rosji, Izraelu, Anglii i Polsce. Przez lata szukali kontaktu lub próbowali zapomnieć. Jak poradzili sobie z przeszłością? Czy można odbudować zerwane więzi? Czy można nadrobić stracony czas?

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.

2014-03-28