MHP na 13. Pikniku Naukowym

Szereg atrakcyjnych pokazów, niecodzienne symulacje komputerowe, quizy i konkursy, a to wszystko w namiocie Muzeum Historii Polski (stoisko nr 215) na Podzamczu podczas 13 Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w dniu 30 maja 2009 r.

Wybrane atrakcje:

Ubieranie husarza. To zabawa, w której każdy z uczestników będzie mógł się stać husarzem. Aby przenieść się w odległe czasy przed namiotem MHP stanie makieta konia wraz ze zrekonstruowanym rzędem husarskim. Doświadczeni rekonstruktorzy historyczni – prezentując części zbroi husarskiej – opowiedzą m.in. o tym, ile kiedyś kosztowała taka zbroja oraz o życiu codziennym husarzy. W tym samym czasie ochotnikom będą pomagali założyć poszczególne części uzbrojenia. A nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Jak już przymierzą zbroję i będą mieli wiadomości o kosztach uzbrojenia i wyposażenia armii przejdą do namiotu na pokaz „Perypetie hetmana”.

Perypetie hetmana, to nie tylko konkurs z nagrodami, ale przede wszystkim niezapomniana multimedialna przygoda! Gracz będzie miał za zadanie skompletowanie husarii na wojnę ze Szwedami w 1605 roku. Zadanie gracza polega na zgromadzeniu finansów, które pozwolą prowadzić kampanię wojenną oraz zapłacić żołnierzom za udział w walkach. Jednak to nie koniec. Trzeba będzie również pozyskać jak najlepszych dowódców, dobrać uzbrojenie i oczywiście odpowiednią ilość wojska…

Polskie skrzydła – czyli multimedialny konkurs, w którym można wygrać ciekawe nagrody. Każdy będzie mógł zostać pilotem szkolnego samolotu RWD-8, lub samolotu rozpoznawczego RWD-14 „Czapla”, a także Lublin R. XIII D/Ter. Lot będzie się odbywał w zrekonstruowanej scenerii okolic lotniska na Polu Mokotowskim oraz scenerii okolic lotniska Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Komputer „głosowo” poprowadzi gracza od samego początku – startu, poprzez lot, aż do lądowania. To nie jest takie trudne! Warto zobaczyć jak latano w okresie dwudziestolecia międzywojennego i jak wyglądały poszczególne miasta.

Do zobaczenia na Pikniku!
Stoisko nr 215, Warszawa, Podzamcze, 30 maja 2009 r.,
godz. 11:00 – 19:00

Dodatkowe informacje:
Jakub Brodacki
Dział Badawczy
Muzeum Historii Polski
tel. 022 22 211 90 06
e-mail: jakub.brodacki@muzhp.pl

Dodatkowe informacje dla mediów:
Biuro Prasowe
Muzeum Historii Polski
tel. 022 22 211 90 14 (25, 12)
e-mail: biuro.prasowe@muzhp.pl
muzhp.pl

Strona internetowa Pikniku:
http://www.pikniknaukowy.pl/2009/
2009-05-11