Gra miejska „Karski. Misja 1942 r.”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Karskiego Muzeum Historii Polski przygotowało grę miejską „Karski. Misja 1942 r.” poświęconą losom legendarnego Emisariusza, która odbędzie się 15 kwietnia na terenie Warszawy. Do udziału w „misji” zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


 

Zarys fabuły gry:

Jest rok 1942. Koniec lata. Na ulicach okupowanej przez Niemców Warszawy panuje terror. Polskie Państwo Podziemne rozbudowuje swoje struktury i prowadzi szeroką działalność konspiracyjną.

W getcie warszawskim tysiące Żydów żyją w niewyobrażalnym stłoczeniu, w nędzy, otrzymując głodowe racje żywnościowe. Trwa akcja likwidacji getta i wywózek głównie do Treblinki. Karskiemu zostaje powierzona kolejna ważna misja – ma osobiście przekazać na Zachód informacje o funkcjonowaniu państwa podziemnego oraz sytuacji Żydów w okupowanej Polsce.

Gracze wcielą się w postać Jana Karskiego – emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Poruszając się w przestrzeni miejskiej i rozwiązując różnorodne zadania będą zdobywali informacje dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego i sytuacji ludności żydowskiej.

Fabuła gry wykorzystuje fragmenty „Tajnego Państwa” Jana Karskiego.

Zasady gry:

  1. Gra skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
  2. Gracze startują w 4-5 osobowych zespołach,
  3. Każdy zespół powinien mieć naładowany smartfon lub tablet z dostępem do Internetu – gra wykorzystuje technologię mobilnych stron internetowych.

 

Data: 15 kwietnia 2014 r.

Start gry: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00

Teren gry: Śródmieście i Muranów

Orientacyjny czas gry: 1.5-2.5 godziny.

Zapisy:
Dział Edukacyjny Muzeum Historii Polski
tel. 22 211 90 47
e-mail: oferta.edu@muzhp.pl

Dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody rzeczowe (m.in. książki i gry planszowe). Sponsorami nagród są m.in. Woblink i Wydawnictwo Znak.

Patronat medialny nad wydarzeniami organizowanymi w ramach obchodów Roku Jana Karskiego objęli: Polskie Radio, PAP, dzieje.pl oraz AMS.

2014-03-19