Debata „Sztuka i... naród”

24 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie po raz kolejny dojdzie do konfrontacji artystów z ludźmi nauki w debacie z cyklu „Sztuka i...”. Tym razem wątkiem, wokół którego będzie toczyć się dyskusja, będą związki pomiędzy twórczością artystyczną i narodem. W spotkaniu m.in. udział weźmie dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.


 
 

„Sztuka i…”, czyli dyskusje poświęcone związkom sztuki z innymi dziedzinami i wymiarami życia, to projekt kulturalno-edukacyjny skierowany przede wszystkim do młodzieży akademickiej uzdolnionej artystycznie. Debaty organizowane są cyklicznie na trzech krakowskich uczelniach artystycznych. Do udziału w nich zapraszani są przedstawiciele świata kultury, biznesu, mediów, polityki i nauki.


Najbliższa debata odbędzie się 24 lutego (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej (Kraków, ul. Straszewskiego 21-22, Scena im. S. Wyspiańskiego). W gronie panelistów spotkania „Sztuka i... naród” znajdą się: dyrektor Muzeum Historii Polski w Warszawie Robert Kostro, b. minister kultury Andrzej Celiński, dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie Jan Klata oraz poeta i eseista Bronisław Maj.


Debatę moderować będzie prof. dr hab. Jacek Purchla, kierownik Katedry Historii Społecznej i Gospodarczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury.


Wstęp na debatę jest wolny.

2014-02-18