Quiz „Muzyka w PRL-u”: wciąż można zacząć grę

Tylko do 16 grudnia można wziąć udział w muzycznej podróży przez okres PRL-u w ramach quizu portalu historycznego dzieje.pl. Wiele osób bierze już udział w konkursie. Do gry można przystąpić w każdej chwili.


Quiz „Jazzmani, bigbitowcy, rockmani. Muzyka w PRL-u” to multimedialny konkurs organizowany przez portal dzieje.pl. Na uczestników czeka spora dawka historii o polskiej muzyce rozrywkowej z okresu Polski Ludowej i ... nagrody. Konkurs podzielony jest na rundy, w których łącznie jest aż 60 pytań.


Pytania konkursowe są okazją do pogłębienia wiedzy m.in. o artystach polskiej sceny big-beatowej lat 60. oraz twórczości czołowych polskich piosenkarek i piosenkarzy. Z quizu dowiedzieć się możemy wielu ciekawostek m.in. tego, że Maryla Rodowicz wybrała start w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Młodzików zamiast Festiwalu Talentów w Szczecinie, czy to, że podczas występu Czesława Niemena, Marlena Dietrich zainteresowała się jedną z jego piosenek i zwróciła się o zgodę na jej włączenie do swojego repertuaru.


Quiz potrwa jeszcze tylko do 16 grudnia. Aplikacja wymaga zalogowania się na swoim koncie na portalu społecznościowym Facebook.com. Więcej informacji na stronie: http://dzieje.pl/muzyka-w-prl-u.


Quiz o muzyce w PRL-u jest czwartą grą przygotowaną przez portal dzieje.pl – do tej pory internauci mogli wziąć udział w quizach: "PRL pod lupą", "Historia polskiej piłki nożnej" oraz "Polskie miesiące w polskim filmie".


Organizatorem konkursu jest portal historyczny dzieje.pl, prowadzony przez Muzeum Historii Polski i Polską Agencję Prasową. Patronat nad portalem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Partnerami quizu „Jazzmani, bigbitowcy, rockmani. Muzyka w PRL-u” są: Fundacja „Sopockie Korzenie”, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Instytut Adama Mickiewicza, Agencja Chaorder, Wytwórnia Muzyczna Soliton oraz wydawnictwa: Czerwone i Czarne, Libron, In Rock.

2013-12-03