iPowazki – aplikacja mobilna o Starych Powązkach

iPowazki to interaktywny przewodnik z mapami cmentarza, informacjami o osobach pochowanych i zdjęciami najstarszych grobów na warszawskich Starych Powązkach. Projekt, stworzony przez Europejską Fundację Edukacji Audiowizualnej „DISCE”, został dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. 


 

 

 

Serwis iPowazki.pl powstał w październiku 2012 r. Jego autorami są pasjonaci Starych Powązek, którzy z jednej strony próbują sukcesywnie zbierać w jednym miejscu całą dostępną wiedzę na temat cmentarza, a z drugiej przybliżyć Polakom i turystom historię wielu wybitnych i często zapomnianych postaci, z ponad miliona osób spoczywających na cmentarzu.


W przebudowanej wersji znalazły się nowe funkcjonalności, m.in. możliwość samodzielnego umieszczania przez użytkowników biogramów pochowanych osób czy wyznaczania własnej trasy spacerowej spośród dostępnych na mapie lokalizacji. Twórcy Interaktywnego Przewodnika po Starych Powązkach wykorzystali platformę Google Maps. Do końca 2013 roku serwis ma zostać powiększony o kilkaset nowych pozycji na mapie, wzbogaconych biogramami i fotografiami. Już na początku listopada strona internetowa iPowązki.pl oraz aplikacja na urządzenia mobilne będą dostępne w wersji angielskiej, co ma ułatwić zwiedzanie Powązek przez zagranicznych turystów.


Szczegółowe informacje o projekcie i aplikacji dostępne są na stronie: www.ipowazki.pl.

2013-10-29