Międzynarodowa konferencja poświęcona prometeizmowi

„Organizacje – Czasopisma – Wydawnictwa Prometejskie” to tytuł trzeciej międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w dniach 25-27 października na Uniwersytecie Warszawskim. Organizatorem jest Studium Europy Wschodniej UW oraz czasopismo „Nowy Prometeusz”. Muzeum Historii Polski jest współorganizatorem wydarzenia.


Tegoroczna konferencja poświęcona będzie prezentacji badań naukowych dotyczących organizacji, czasopism i wydawnictw prometejskich. Podobnie jak w latach ubiegłych wśród zaproszonych gości znaleźli się badacze z całego świata. Oprócz naukowców z Polski swoje wystąpienia zaprezentują uczeni z Ukrainy, Rosji, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Francji i Niemiec. Wystąpią m.in. Raymond Taras z Tulane University (Stany Zjednocznone), Georges Mamoulia z Paryża oraz prof. Marek Kornat  z Krakowa.


Pierwsza tego typu konferencja odbyła się w 2011 roku i otworzyła cykl corocznych sesji poświęconych historii prometeizmu. Konferencja w 2012 roku odbyła się pod tytułem „Wielkie postaci prometeizmu”. Uczestnicy prezentowali sylwetki najważniejszych działaczy prometejskich z Polski i świata, a także współpracy między nimi.


Szczegółowe informacje wraz z programem konferencji w załączniku.

2013-10-24