Wystawa o Andrzeju Bobkowskim w Krakowie

„Bobkowski. Chuligan wolności” to tytuł wystawy zorganizowanej przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana we współpracy z Muzeum Historii Polski, której wernisaż odbędzie się 24 października w Krakowie. W tym roku mija 100. rocznica urodzin pisarza.


 

Ekspozycja poświęcona jest życiu i twórczości autora „Szkiców piórkiem” portretującego w swej twórczości najpierw Francję, a potem Gwatemalę.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć unikalne przedmioty przywiezione z m.in. z Krakowa i Paryża, a także z Gwatemali. Oprócz fotografii i listów, pochodzących z prywatnych zbiorów i Archiwum „Kultury", na wystawie zobaczymy przedmioty, które należały do Bobkowskich: książki, rysunki, apaszkę, którą ręcznie przyozdobiła żona pisarza Barbara. Autorkami scenariusza ekspozycji jest szefowa Towarzystwa Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu Agnieszka Mitkowska oraz dziennikarka i dyrektor Centrum Dialogu im. M. Edelmana Joanna Podolska.

Szczegółowe informacje o wystawie:

Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, ul. Oleandry 3, KRAKÓW
Termin: od 24 października (g. 15.00, wernisaż) do 20 listopada 2013 roku, dostępna w godzinach otwarcia Biblioteki Jagiellońskiej.
Wstęp wolny.

Organizator: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
Współorganizatorzy: Muzeum Historii Polski, Instytut Tolerancji w Łodzi
Partnerzy: Targi Książki w Krakowie, Biblioteka Jagiellońska, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Fundacja Fenomen, Kraków Miastem Rowerów, Instytut Literacki w Paryżu, Konfederacka 4

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Interwencje. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2013-10-24