100. rocznica urodzin Bobkowskiego - konkurs i wirtualna wystawa MHP

Muzeum Historii Polski przygotowuje cykl wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy urodzin Andrzeja Bobkowskiego. Jedną z inicjatyw Muzeum jest konkurs wiedzy o życiu i twórczości pisarza, który zostanie przeprowadzony na oficjalnym profilu Muzeum Historii Polski na Facebooku w dniach 26-31 października. Kolejną propozycją jest wystawa „Andrzej Bobkowski. Rider on the Storm”, która zostanie otwarta 27 października na platformie Google Cultural Institute.


Konkurs „Andrzej Bobkowski. Rowerem do wolności” to okazja do poznania ciekawych i mało znanych faktów z życia pisarza. Starannie przygotowane pytania, publikowane w trakcie trwania quizu, pozwolą na nowo odkryć i przybliżyć postać Bobkowskiego.

Zasady konkursu są bardzo proste. Aby wziąć udział w konkursie należy polubić profil Muzeum na www.facebook.com/muzhp i odpowiedzieć na sześć pytań dotyczących pisarza. Pytania będą publikowane codziennie ok. godz. 10.00 na profilu Muzeum Historii Polski na Facebooku. Poprawne odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkurs@muzhp.pl. Zwycięzcy otrzymają ciekawe książki.

Regulamin konkursu w załączniku.
 


Wystawa „Rider on the Storm” stanowi kompendium wiedzy na temat autora „Szkiców piórkiem”. Prezentuje je w atrakcyjnej, multimedialnej formie, z bogatą ikonografią, pokazując życie Bobkowskiego od narodzin, aż po przedwczesną śmierć.

Wystawa poświęcona postaci Bobkowskiego jest kolejną propozycją Muzeum dostępną na Google Cultural Institute. Pierwsza z wystaw opracowanych przez Muzeum Historii Polski – „Solidarność i upadek żelaznej kurtyny” jest opowieścią o powstaniu ruchu Solidarności. Druga wystawa – „Rozdzieleni przez historię (1939-1989)” – to zebrane przez kuratorów muzeum wspomnienia członków rodzin rozdzielonych przez II wojnę światową i epokę komunizmu. Wystawy dostępne są na Google Cultural Institute i pod adresem www.wystawy.muzhp.pl.

 

Zapraszamy do zapoznania się również ze specjalnymi dodatkami w Gazecie Wyborczej i Rzeczpospolitej przygotowanymi z okazji 100. rocznicy urodzin Andrzeja Bobkowskiego.

2013-10-25