MHP odebrało wyróżnienie w konkursie „Wierzba”

Projekt „Warszawa przed Powstaniem Styczniowym” zorganizowany przez Muzeum Historii Polski został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 27 września w Legionowie.


Spośród 43 zakwalifikowanych projektów z Mazowsza ubiegających się o tytuł najciekawszej wystawy, imprezy i wydawnictwa muzealnego 2012, wyróżnienie w kategorii „Najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja w plenerze – zorganizowana poza terenem muzeum” przypadło Muzeum Historii Polski. 


Wyróżniony projekt to gra miejska przypominająca wydarzenia sprzed powstania styczniowego. Gra, składająca się z trzech tras, to propozycja  zróżnicowana według stopnia trudności i wieku uczestników. Przewodnikiem po grze była okolicznościowa gazetka, tzw. „Jednodniówka”.

Pierwsze miejsce w tej kategorii uzyskała impreza pt. „X widowisko historyczne: Noc Listopadowa - zdobycie Arsenału Warszawskiego w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego” zorganizowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Dodatkowo, w kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu” II miejsce zajęła, dofinansowana przez Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra" – „Architektura Polski Niepodległej” – wystawa i cykl wydarzeń towarzyszących zrealizowana przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Konkurs „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” pokazuje pracę muzeów, wyłania najlepsze placówki muzealne, wyróżnia oraz nagradza najciekawsze zdarzenia przez nie opracowane i realizowane, a także promuje instytucje kultury oraz województwo mazowieckie.

2013-09-27