Wystawa „Jan Karski. Człowiek Wolności” w Zgorzelcu

Muzeum Historii Polski w Warszawie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Zgorzelcu zapraszają na wystawę „Jan Karski. Człowiek Wolności”, organizowaną w ramach programu  „Jan Karski. Niedokończona Misja”. Wydarzeniem towarzyszącym będzie spotkanie autorskie z red. Maciejem Wierzyńskim, współautorem książki poświęconej Karskiemu „Emisariusz, własnymi słowami”. Wystawa potrwa do 30 września.


Wernisaż wystawy odbędzie się 9 września 2013 r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1 o godzinie godz. 11:00. Otwarcia ekspozycji dokona kuratorka wystawy Ewa Wierzyńska z Muzeum Historii Polski.
 
Jak deklarują organizatorzy każda zgorzelecka szkoła będzie mieć okazję ją zobaczyć, dzięki czemu lokalna młodzież poszerzy swoją wiedzę na temat samej postaci legendarnego emisariusza, a także tematyki II wojny światowej, w tym problematyki Polskiego Państwa Podziemnego oraz Zagłady Żydów.


Wystawa jest organizowana w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki - wydarzenia odbywającego się co roku we wrześniu i październiku na terenie województwa dolnośląskiego.


„Jan Karski. Człowiek Wolności” to wystawa, która była prezentowana w wielu miastach w kraju i zagranicą. Więcej na ten temat: www.jankarski.org.

2013-09-09