Wolontariat podczas otwarcia Muzeum - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum

Wolontariat podczas otwarcia Muzeum

Muzeum poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy do pomocy podczas otwarcia nowej siedziby Muzeum Historii Polskiej na warszawskiej Cytadeli. Nasz Zespół szykuje dla publiczności szereg atrakcji, w tym zwiedzanie budynek Muzeum, wystawę czasową, wejście na dach i podziwianie panoramy Warszawy, ale przede wszystkim uczestniczenie w różnych atrakcjach edukacyjnych i  kulturalnych. Jeśli chcesz nam pomóc przygotować i zrealizować te wydarzenia, być w samym ich środku, jako jeden z pierwszych zobaczyć nową siedzibę muzeum, ale przede wszystkim wziąć udział w tym przedsięwzięciu - zgłoś się nas!

Zadania i potrzebny czas

Do udziału w wolontariacie zapraszamy w dniach: 29 września (piątek) – 1 października (niedziela)*. Wolontariusze będą mogli zaangażować się w działania edukacyjne (wsparcie m.in. podczas warsztatów, gry rodzinnej, przedstawień), jak również sprawdzić się w zadaniach organizacyjnych, czy obsłudze publiczności – każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie😊 Swoją dostępność godzinową będzie można zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym lub ustalić na późniejszym etapie. Z każdym wolontariuszem skontaktujemy się wcześniej i umówimy również na rozmową lub spotkanie informacyjne (online, telefonicznie lub indywidulanie). W drugiej połowie września zostaną też zorganizowane szkolenia, które przygotują wolontariuszy do realizacji zadań. 

*termin może ulec zmianie
powiększ
Wolontariusze Muzeum Historii Polski
© fot. MHP / M. Cioch
powiększ
Wolontariusze Muzeum Historii Polski
© fot. MHP / M. Cioch

Co oferujemy?

  • porozumienie i zaświadczenie o wolontariacie,
  • ubezpieczenie NW,
  • możliwość współpracy przy otwarciu największego Muzeum w Polsce,
  • zdobycie nowych umiejętności animacyjnych i komunikacyjnych, 
  • możliwość budowania zespołu wolontariackiego od samego początku,
  • profesjonalną współpracę z wolontariuszami i miłą atmosferę 😊;

Jak się zgłosić?


Wypełnij i wyślij formularz dostępny TUTAJ − na Wasze zgłoszenia czekamy do 3 września 2023 r.
Osoby niepełnoletnie zaangażowane w wydarzenie zobowiązane są do dostarczenia podpisanej zgody rodzica lub opiekuna prawnego (do pobrania na dole strony) podczas pierwszego spotkania z Koordynatorką wolontariatu.
Ze wszystkimi chętnymi skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie w ciągu 7 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego i ustalimy szczegóły zaangażowania.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wolontariatu skontaktuj się z nami:

e-mail: wolontariat@muzhp.pl
telefon: 22 211 90 87, 693 344 088
Koordynacja wolontariatu: Joanna Garsztka
Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w wolontariacie