AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2019-08-19 AKTUALNOŚCI
Przekazanie archiwum Henryka Grubera do Muzeum Historii Polski
Legionowa książeczka wojskowa, dokumenty podpisane m.in. przez Józefa Piłsudskiego i legitymacja Orderu Virtuti Militari są wśród archiwaliów Henryka Grubera przekazanych przez rodzinę do Muzeum Historii Polski.
2019-08-18 AKTUALNOŚCI
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich
Od 18 do 22 września w Lublinie odbędzie się Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Hasłem tegorocznej edycji jest „Wielka zmiana. Historia wobec wyzwań…” Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Historii Polski.
2019-08-17 AKTUALNOŚCI
BohaterON – włącz historię! Wyślij kartkę do Powstańca lub zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy
Trwa czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! W tym roku oprócz akcji wysyłania kartek do powstańców organizatorzy przewidzieli także wyróżnienia dla osób, firm i instytucji działających na rzecz edukacji i promocji historii Polski XX wieku. Jednym z członków komitetu honorowego jest Muzeum Historii Polski.
2019-08-13 AKTUALNOŚCI
„Wspomnienia i Uwagi” Henryka Grubera. Przekazanie archiwum Muzeum Historii Polski
19 sierpnia w Warszawie odbędzie się przekazanie Muzeum Historii Polski archiwum legionisty, założyciela i prezesa Banku Polskiej Kasy Opieki S.A., Henryka Grubera. Spotkanie połączone będzie z zapowiedzią reedycji jego wspomnień.
2019-08-12 AKTUALNOŚCI
Festiwal Historii bez Liku w Lublinie
18 września w Lublinie rozpocznie się Festiwal Historii bez Liku
2019-07-26 AKTUALNOŚCI
Książkowa biografia prof. Andrzeja Paczkowskiego
Nakładem wydawnictwa IPN ukazała się książka – wywiad „Góry i teczki: opowieść człowieka umiarkowanego. Biografia mówiona Andrzeja Paczkowskiego” autorstwa Patryka Pleskota. W latach 2006-2014 prof. Paczkowski zasiadał w radzie Muzeum Historii Polski.
2019-07-24 AKTUALNOŚCI
Zgłoś uczestnictwo w konferencji "Wojna i książka"
Przyjmowane są zgłoszenia do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 13-15 listopada br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Konferencja nosi  tytuł  „Wojna i Książka. Księgozbiory, biblioteki, wydawnictwa i twórcy podczas konfliktów zbrojnych i politycznych. Stan badań i perspektywy badawcze”. Jednym z jej organizatorów jest Muzeum Historii Polski.
loader