AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2018-08-10 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski nominowane do SŁONECZNIKÓW 2018!
2018-07-06 AKTUALNOŚCI
Rozpoczęcie budowy siedziby Muzeum Historii Polski
6 lipca na terenie Cytadeli Warszawskiej symbolicznym „wbiciem pierwszej łopaty” rozpoczęto budowę stałej siedziby Muzeum Historii Polski, której otwarcie jest planowane na pierwszy kwartał 2021 roku. Będzie to jedno z największych i najnowocześniejszych muzeów w Polsce.
2018-06-18 AKTUALNOŚCI
Daszyński w łódzkim Salonie
W ramach Salonu Historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi odbędzie się spotkanie, którego tematem będą „Pamiętniki ” Ignacego Daszyńskiego wydane niedawno przez Muzeum Historii Polski. Spotkanie z cyklu Plus czy Minus − konfrontacje historyczne zatytułowano „Niepodległość i socjalizm – dyskusja wokół „Pamiętników”.
2018-06-14 AKTUALNOŚCI
Rozpoczęła się międzynarodowa konferencja „Polacy w Chicago”
Pokazanie losów polskich imigrantów mieszkających w Chicago jest celem międzynarodowej konferencji „Polacy w Chicago: doświadczenie imigranta. Integracja, izolacja, asymilacja”. Ten projekt pozwoli nam przybliżyć się do tego, w jaki sposób żyją, funkcjonują Polacy w Chicago, jak wygląda polskie Chicago – powiedział Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, otwierając konferencję.
2018-06-08 AKTUALNOŚCI
Międzynarodowa konferencja naukowa „Polacy w Chicago: doświadczenie imigranta. Integracja, izolacja, asymilacja”
Warszawa, 14–15 czerwca 2018 r.
2018-06-08 AKTUALNOŚCI
Konferencja o szczepieniach
7 czerwca br. Instytut Historyczny i Wydział Artes Liberales UW oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego i Muzeum Historii Polski zorganizowały interdyscyplinarną konferencję z okazji 220. rocznicy publikacji rozprawy Edwarda Jennera o szczepieniu ospy.
2018-06-04 AKTUALNOŚCI
Konferencja o historii szczepień ochronnych
„220 lat szczepień ochronnych. W rocznicę publikacji rozprawy Edwarda Jennera o szczepieniu ospy” – to tytuł konferencji popularno-naukowej, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie. Muzeum Historii Polski jest jednym z organizatorów wydarzenia.
loader