AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2018-01-10 AKTUALNOŚCI
Nagrody MSZ za najlepszą publikację historyczną rozdane
We wtorek 9 stycznia w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Historycznym Ministra Spraw Zagranicznych, a następnie towarzysząca jej międzynarodowa konferencja pt. „Dyplomacja publiczna i promocja historii Polski za granicą” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
2018-01-09 AKTUALNOŚCI
„Polska a Szkocja. >Polski< portret Karola Edwarda Stuarta”. Prof. Robert I. Frost w Muzeum Historii Polski
2018-01-08 AKTUALNOŚCI
Dwie wizje - wspólna droga: Daszyński i Wojciechowski
Z jednej strony Wojciechowski - królewiacki konspirator i spółdzielca o centrowych poglądach, z drugiej Daszyński - galicyjski trybun i parlamentarzysta, przekonany lewicowiec. Obaj zaczęli swą działalność w ruchu socjalistycznym. Polityczne biografie obu są silnie naznaczone przez bliską relację, a następnie konflikt z Józefem Piłsudskim.
2018-01-03 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie” w Michniowie
W dniach 2-29 stycznia 2018 r. w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie czynna będzie wystawa „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie”. To już kolejna instytucja, która gości ekspozycję Muzeum Historii Polski. Do tej pory wystawa pokazywana była m.in. w Brukseli, Wiedniu, Oświęcimiu i Johannesburgu.
2017-12-22 AKTUALNOŚCI
Pakiet edukacyjny Tadeusz Kościuszko już dostępny!
Muzeum Historii Polski, pragnąc przybliżyć postać Tadeusza Kościuszki, przygotowało internetowy pakiet edukacyjny. Pod adresem www.kosciuszko.muzhp.pl znajduje się materiał adresowany do wszystkich zainteresowanych historią, w szczególności do uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli.
2017-12-20 AKTUALNOŚCI
Fragmenty autobiografii Stanisława Wojciechowskiego
W 95. rocznicę wybrania autora na prezydenta Rzeczypospolitej publikujemy fragment "Moich wspomnień" Stanisława Wojciechowskiego. Książka, po raz pierwszy wydana w całości, ukazała się w październiku nakładem Muzeum Historii Polski jako V tom serii "100-lecie niepodległości. Wspomnienia i pamiętniki".
2017-12-09 AKTUALNOŚCI
Nagroda Identitas 2017 dla książki „Palus sarmatica”!
Publikacja Krzysztofa Koehlera „Palus sarmatica” wydana przez Muzeum Historii Polski i Wydawnictwo Sic! otrzymała tegoroczną Nagrodę Identitas dla najlepszej polskiej książki.
2017-12-04 AKTUALNOŚCI
Zmarł prof. Jerzy Kłoczowski. Historyk, wychowawca, polityk - intelektualista
loader