AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2019-10-12 AKTUALNOŚCI
W Bredzie otwarto wystawę "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze"
„Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” – to tytuł plenerowej wystawy, którą mogą zwiedzać mieszkańcy holenderskiej Bredy. Ekspozycję przygotowało Muzeum Historii Polski we współpracy z tamtejszym Muzeum Generała Maczka. Wystawa jest częścią obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Holandii spod okupacji niemieckiej przez wojsko polskie. Powstała dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
2019-10-09 AKTUALNOŚCI
Trwa głosowanie w plebiscycie „Książka Historyczna Roku”!
Książka „Oblicza Niepodległej” wydana przez Muzeum Historii Polski znalazła się w finale konkursu „Książka Historyczna Roku”. Najlepsze książki wybierają jurorzy oraz internauci. Głosy można oddawać do 31 października.
2019-10-09 AKTUALNOŚCI
Wystawę „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” obejrzą Holendrzy
Multimedialna wystawa plenerowa o gen. Stanisławie Maczku oraz jego żołnierzach, przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie, będzie dostępna dla zwiedzających od 11 października w Bredzie. Ekspozycja prezentowana jest w trzech językach − po polsku, angielsku i niderlandzku.
2019-10-03 AKTUALNOŚCI
Oryginalna zbroja husarska w zbiorach Muzeum Historii Polski
W Warszawie otwarto wystawę, na której zaprezentowano oryginalną zbroję husarską z przełomu XVII/XVIII w., której zakup dla Muzeum Historii Polski sfinansowała Fundacja ORLEN. Zbroję będzie można oglądać do 4 października br. do godziny 15:00. Kolejnym miejscem, w którym zostanie czasowo eksponowana jest Muzeum Mazowieckie w Płocku. Prezentowany eksponat znajdzie miejsce na wystawie stałej Muzeum Historii Polski.
2019-09-30 AKTUALNOŚCI
Konferencja w stulecie stosunków polsko-amerykańskich
4 października br. (piątek) na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się międzynarodowa konferencja „Wielkie mocarstwo i Polska 1919-2019. 100 lat stosunków polsko-amerykańskich” organizowana przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Muzeum Historii Polski jest partnerem wydarzenia.
2019-09-30 AKTUALNOŚCI
Nie żyje Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, marszałek senior
Nie żyje Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Kornel Morawiecki miał 78 lat.
2019-09-25 AKTUALNOŚCI
Maria hr. Tarnowska – Warszawa 1944. Siła geniuszu kobiety
„Maria hr. Tarnowska – Warszawa 1944. Siła geniuszu kobiety” to tytuł debaty organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II, wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskim Czerwony Krzyżem oraz Związkiem Rodu Tarnowskich. Spotkanie odbędzie się 1 października 2019 r. o godzinie 18.00 w Audytorium Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Historii Polski.
2019-09-23 AKTUALNOŚCI
Festiwal Kultury bez Barier
Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w 7. Festiwal Kultury bez Barier. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 września – 6 października 2019 roku. Muzeum Historii Polski już po raz kolejny przystąpiło do akcji.
loader