AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2020-04-05 AKTUALNOŚCI
Odwiedź wystawę: Codzienność na Ziemiach Zachodnich (1945-1948)
Wystawa internetowa "Codzienność na Ziemiach Zachodnich" pokazuje życie milionów polskich migrantów, którzy w latach 1945-1948, musieli znaleźć sobie nowe miejsce do życia i zacząć tworzyć społeczność w zmienionych granicach Polski. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Historii Polski dostępna jest na platformie Google Arts&Culture.
2020-04-01 AKTUALNOŚCI
Premiera online filmu o generalne Maczku!
Z okazji 128. rocznicy urodzin generała Stanisława Maczka, Muzeum Historii Polski zaprasza w najbliższy weekend na wyjątkową premierę internetową filmu "Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku". Film będzie prezentowany na muzealnym kanale YouTube.
2020-03-31 AKTUALNOŚCI
Marian na wojnie. Animowana historia Mariana Walentynowicza
31 marca 1892 roku na świat przyszedł “żołnierz, który nie przegrał żadnej bitwy”, generał Stanisław Maczek. Z tej okazji punktualnie o godzinie 19.00 na kanale MuzHPtv odbędzie się internetowa premiera kreskówki “Marian na wojnie. Animowana historia Mariana Walentynowicza”.
2020-03-29 AKTUALNOŚCI
Przedłużenie terminu zgłoszeń do plebiscytu WHR
Muzeum Historii Polski, organizator 13. edycji plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, informuje o przedłużeniu do 15 kwietnia I etapu konkursu. Aktualny Regulamin dostępny jest na stronie projektu: whr.muzhp.pl. Powołano także Jury konkursu.
2020-03-29 AKTUALNOŚCI
Odwiedź wystawę: Jestem ostatnia. Lidia Ciołkoszowa - świadek XX wieku
Kolejna wystawa internetowa, którą polecamy Państwu na platformie Google Arts&Culture, pt. Jestem ostatnia. Lidia Ciołkoszowa - świadek XX wieku poświęcona jest działaczce niepodległościowej i socjalistycznej, publicystce i historyczce. Członkini emigracyjnej PPS, autorka prac z dziejów ruchu socjalistycznego, była także redaktorką "Mojego wieku" Aleksandra Wata.
2020-03-28 AKTUALNOŚCI
Zobacz film: Rok 1966
Film dokumentalny "Rok 1966", wyprodukowany przez Muzeum Historii Polski, pokazuje kulisy działań władz komunistycznych zmierzające do zniweczenia planowanych przez Kościół katolicki obchodów 1000 - lecia chrztu Polski. Osią fabuły jest rywalizacja dwóch przywódców - stojącego na czele władz komunistycznych i aparatu represji Władysława Gomułki i zwierzchnika Kościoła rzymskokatolickiego, Prymasa Tysiąclecia - kardynała Stefana Wyszyńskiego.
2020-03-26 AKTUALNOŚCI
Odwiedź wystawy: Odrodzenie ciała... Odrodzenie ducha...
„Odrodzenie ciała. Organizacje sportowe, turystyczne i opiekuńcze w służbie Niepodległej” oraz „Odrodzenie ducha. Organizacje spółdzielcze, religijne i kobiece w służbie Niepodległej” to kolejne propozycje e-wystaw przygotowanych przez Muzeum Historii Polski na platformie Google Arts&Culture.
loader