AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2019-09-20 AKTUALNOŚCI
Jak należy przedstawiać historię w muzeach – debata podczas XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie
Jak należy przedstawiać historię w muzeach – na ten temat rozmawiali Robert Kostro, Anna Ziębińska-Witek, Robert Traba oraz Wojciech Kucharski w ramach jubileuszowego XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie.
2019-09-19 AKTUALNOŚCI
Gdy Polska była wielkim marzeniem - pokaz filmu
26 września (czwartek), o godz. 17.30 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się pokaz filmu wyprodukowanego przez Muzeum Historii Polski w reżyserii Adama Turuli pt. „Gdy Polska była wielkim marzeniem”. Po projekcji przewidziane jest spotkanie z reżyserem filmu, które poprowadzi dr Jędrzej Lipski. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Śląsk od morza do morza”.
2019-09-12 AKTUALNOŚCI
Protokół z przesłuchania komendanta obozu Mauthausen – Gusen trafił do Muzeum Historii Polski
Notatnik z protokołem przesłuchania ostatniego komendanta obozu Mauthausen – Gusen Franza Ziereisa, dokumenty i rysunek pochodzące ze zbiorów byłego więźnia obozu koncentracyjnego Aleksandra Ziółka trafiły do Muzeum Historii Polski.
2019-09-12 AKTUALNOŚCI
Festiwal Historii bez Liku w Lublinie
18 września w Lublinie rozpocznie się Festiwal Historii bez Liku
2019-09-11 AKTUALNOŚCI
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich
Od 18 do 22 września w Lublinie odbędzie się Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Hasłem tegorocznej edycji jest „Wielka zmiana. Historia wobec wyzwań…” Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Historii Polski.
2019-09-11 AKTUALNOŚCI
Premiera filmu „Legiony”
20 września 2019 odbędzie się premiera filmu „Legiony” przedstawiającego historię uczestników walk o niepodległość Polski. Film został objęty patronatem Muzeum Historii Polski.
2019-09-10 AKTUALNOŚCI
Festiwal Kultury bez Barier
Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w 7. Festiwal Kultury bez Barier. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 września – 6 października 2019 roku. Muzeum Historii Polski już po raz kolejny przystąpiło do akcji.
2019-09-03 AKTUALNOŚCI
Otwarcie wystawy „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze”
Na Krakowskim Przedmieściu, obok placu Zamkowego w Warszawie, można oglądać niezwykłą wystawę plenerową, przygotowaną przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie. Po stolicy, gdzie można ją zwiedzać do 28 września, ekspozycja prezentowana w trzech językach (po polsku, angielsku i niderlandzku) pojedzie właśnie do Bredy, którą wyzwalali żołnierze 1. Dywizji Pancernej Gen. Stanisława Maczka.
loader