AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2019-07-03 AKTUALNOŚCI
Panel dyskusyjny o Wojciechu Korfantym
2 lipca w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbył się panel dyskusyjny poświęcony mężowi stanu, jednemu z Ojców Niepodległości – Wojciechowi Korfantemu. Organizatorem spotkania było Muzeum Śląskie, a partnerem Muzeum Historii Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.
2019-06-25 AKTUALNOŚCI
450. rocznica unii polsko-litewskiej. Uroczyste obchody w Lublinie
W niedzielę 30 czerwca w Lublinie odbędą się uroczystości związane z 450. rocznicą zawarcia unii polsko-litewskiej. Udział w nich wezmą m.in.: Marszałkowie Sejmu i Senatu, Przewodniczący parlamentu litewskiego oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi i szereg gości zagranicznych, w tym delegacje z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Węgier. Podczas uroczystości odbędzie się prezentacja kopii konserwatorskiej aktu Unii ze zbiorów Muzeum Historii Polski.
2019-06-24 AKTUALNOŚCI
Panel dyskusyjny: „Wojciech Korfanty – wielki niezrozumiany?”
2 lipca w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony mężowi stanu, jednemu z Ojców Niepodległości – Wojciechowi Korfantemu. Organizatorem spotkania jest Muzeum Śląskie, a partnerem Muzeum Historii Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.
2019-06-11 AKTUALNOŚCI
Debaty eksperckie o współczesnym pisaniu o dziejach Europy Środkowo-Wschodniej
W Muzeum Historii Polski trwają debaty eksperckie w ramach 17. edycji konferencji/seminarium naukowego pt. „Przywracanie zapomnianej historii. Wyobrażenia o Europie Środkowo-Wschodniej w anglojęzycznych podręcznikach akademickich” (ang. „Recovering Forgotten History. The Image of East-Central Europe in English-Language Academic and Text Books”).
2019-06-10 AKTUALNOŚCI
Pamiętnik jak powieść – dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera
W piątek 7 czerwca o godzinie 18:00 w tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie odbyła się dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera.
2019-06-10 AKTUALNOŚCI
Wybory do Senatu 1989. Gry Muzeum Historii Polski i Senatu RP
W 30. rocznicę czerwcowych wyborów Muzeum Historii Polski wraz z Senatem RP zorganizowało grę miejską "Wybory 1989" oraz grę terenową „Trudne słowa – Prosta sprawa”. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie w dniach 4-8 czerwca.
2019-06-03 AKTUALNOŚCI
Wydarzenie Historyczne Roku 2018: znamy zwycięzców!
Wystawa czasowa „Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci”, Festiwal Dziedzictwa Kresów oraz publikacja „Książka otwarta na świat” to Wydarzenia Historyczne Roku 2018! Właśnie te projekty zyskały najwięcej głosów internautów, którzy wzięli udział w plebiscycie organizowanym przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 3 czerwca 2019 roku w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.
2019-06-01 AKTUALNOŚCI
Pamiętnik jak powieść – dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera
W piątek 7 czerwca o godzinie 18:00 w tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie odbędzie się dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera.
loader