WYDAWNICTWA MHP

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
WYDAWNICTWA MHP
Wydawnictwa MHP
2019-08-26 WYDAWNICTWA MHP
Dziedzictwo II Rzeczypospolitej
„Do dyskusji o budowie fundamentów niepodległego i nowoczesnego państwa potrzebna jest głębsza refleksja nad całym okresem II Rzeczypospolitej” – wskazuje w przedmowie książki Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
2019-05-09 WYDAWNICTWA MHP
Aleksandra Jakóbczyk-Gola Gabinety i ogrody. Polskie nowożytne traktaty architektoniczne wobec kultury kolekcjonowania
2019-04-03 WYDAWNICTWA MHP
PAMIĘTNIK PRAGIERA JAK POWIEŚĆ
„Pamiętnik, który czyta się jak najciekawszą powieść” – Czas przeszły dokonany Adama Pragiera, który ukazał się właśnie w serii „100-lecie niepodległości. Wspomnienia i pamiętniki”, należy do utworów wspomnieniowych najchętniej cytowanych przez historyków.
2019-02-04 WYDAWNICTWA MHP
Drogi do niepodległości. Reminiscencje popowstaniowe
Książka stanowi pokłosie cyklu wykładów przygotowanego z inicjatywy Społecznego Komitetu Obchodów 150. Rocznicy Powstania Styczniowego oraz Stowarzyszenia „Polska Jest Najważniejsza”.
2018-11-27 WYDAWNICTWA MHP
Piłsudski (nie)znany – historia i popkultura
Józef Piłsudski to jeden z najważniejszych bohaterów polskiej pamięci, postać o fascynującej biografii i magnetycznej osobowości.
2018-11-20 WYDAWNICTWA MHP
Oblicza Niepodległej
W stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości Muzeum Historii Polski oddaje do rąk czytelników książkę „Oblicza Niepodległej” – zbiór dziewięciu tekstów przybliżających różne dziedziny życia w II Rzeczypospolitej.
2018-08-24 WYDAWNICTWA MHP
Materiały XXXIX Sesji Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie. Wychodźstwo na rzecz niepodległości Polski w latach 1914‒1920
loader