AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
2020-04-09 AKTUALNOŚCI
Życzenia Wiekanocne
2020-04-08 AKTUALNOŚCI
Ostatni tydzień zgłoszeń do plebiscytu WHR
Muzeum Historii Polski, organizator 13. edycji plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, informuje o przedłużeniu do 15 kwietnia I etapu konkursu. Aktualny Regulamin dostępny jest na stronie projektu: whr.muzhp.pl. Powołano także Jury konkursu.
2020-04-07 AKTUALNOŚCI
Zobacz film: Unia Lubelska. kopia i oryginał
Dokument o zawarciu Unii Lubelskiej, a było to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii, o dziwo przetrwał. Znajduje się szczelnie zamknięty w archiwum w Warszawie i nie można go oglądać. Dlatego też Muzeum Historii Polski wykonało jego wierną kopię. Zanim zobaczycie ją Państwo na stałej wystawie w muzeum, możecie ją podziwiać już dziś. Na filmie.
2020-04-05 AKTUALNOŚCI
Odwiedź wystawę: Codzienność na Ziemiach Zachodnich (1945-1948)
Wystawa internetowa "Codzienność na Ziemiach Zachodnich" pokazuje życie milionów polskich migrantów, którzy w latach 1945-1948, musieli znaleźć sobie nowe miejsce do życia i zacząć tworzyć społeczność w zmienionych granicach Polski. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Historii Polski dostępna jest na platformie Google Arts&Culture.
2020-04-03 ARTYKUŁY
Zbrodnia Katyńska – chronologia, skala, ofiary i nieukarani zbrodniarze
Dramat oficerów Wojska Polskiego, policjantów, strażników więziennych, strażników leśnych, funkcjonariuszy wywiadu i kontrwywiadu oraz pracowników polskiej administracji na Kresach Wschodnich rozpoczął się 17 września 1939 r. W tym dniu Armia Czerwona, z opóźnieniem realizująca ustalenia układu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 r., dokonała agresji na Polskę. Do sowieckiej niewoli dostało się około ćwierć miliona żołnierzy, w tym 10 tys. oficerów, których ulokowano w kilku miejscach odosobnienia.
2020-04-01 AKTUALNOŚCI
Premiera online filmu o generalne Maczku!
Z okazji 128. rocznicy urodzin generała Stanisława Maczka, Muzeum Historii Polski zaprasza od weekendu na wyjątkową premierę internetową filmu "Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku". Film będzie prezentowany na muzealnym kanale YouTube.
loader