AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
2019-11-25 AKTUALNOŚCI
1. Dywizja Pancerna w dokumencie i animacji na Targach Książki Historycznej
29 listopada w Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się pokaz filmów wyprodukowanych przez Muzeum Historii Polski przybliżających postać generała Stanisława Maczka i 1. Dywizji Pancernej. Zaprezentowane zostaną dwa filmy: „Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku” oraz „Marian na wojnie. Animowana historia Mariana Walentynowicza”. Projekcje odbywają się w ramach XXVIII Targów Książki Historycznej.
2019-11-25 AKTUALNOŚCI
Spór o II RP. Dyskusja o książce "Dziedzictwo II Rzeczypospolitej"
29 listopada w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi odbędzie się dyskusja o książce „Dziedzictwo II Rzeczypospolitej”. Muzeum Historii Polski objęło wydarzenie patronatem merytorycznym.
2019-11-25 AKTUALNOŚCI
FILM MHP „ZA WASZĄ I NASZĄ NIEWOLĘ” NA SŁOWACKIEJ „WIŚLE”
26 i 29 listopada w ramach 12. edycji Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”, po raz pierwszy realizowanego na Słowacji, zostanie pokazany dokument MHP „Za waszą i naszą niewolę”.
2019-11-11 AKTUALNOŚCI
„Drogi do niepodległości” gra planszowa Muzeum Historii Polski
MHP wydało strategiczną grę planszową „Drogi do niepodległości”. Fabuła gry obejmuje najważniejsze wydarzenia historyczne z lat 1795-1918 oraz pokazuje bohaterów tamtych wydarzeń.
2019-11-11 AKTUALNOŚCI
14. Przystanek Niepodległość zgromadził tłumy uczestników
2019-11-10 AKTUALNOŚCI
14. Przystanek Niepodległość
Zapraszamy na 14. Przystanek Niepodległość przygotowany w Warszawie przez Muzeum Historii Polski z okazji obchodów Święta Niepodległości. Głównymi atrakcjami tegorocznej edycji Przystanku będzie gra przestrzenna „Drogi do niepodległości” (dla młodzieży i dorosłych) w Ogrodzie Saskim, a także przedstawienie dla najmłodszych pt. „Bohaterski miś” prezentowane w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej. Na obydwa wydarzenia obowiązują zapisy.
loader