AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
2019-11-11 AKTUALNOŚCI
14. Przystanek Niepodległość zgromadził tłumy uczestników
2019-11-10 AKTUALNOŚCI
14. Przystanek Niepodległość
Zapraszamy na 14. Przystanek Niepodległość przygotowany w Warszawie przez Muzeum Historii Polski z okazji obchodów Święta Niepodległości. Głównymi atrakcjami tegorocznej edycji Przystanku będzie gra przestrzenna „Drogi do niepodległości” (dla młodzieży i dorosłych) w Ogrodzie Saskim, a także przedstawienie dla najmłodszych pt. „Bohaterski miś” prezentowane w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej. Na obydwa wydarzenia obowiązują zapisy.
2019-11-10 AKTUALNOŚCI
„Drogi do niepodległości” gra planszowa Muzeum Historii Polski
MHP wydało strategiczną grę planszową „Drogi do niepodległości”. Fabuła gry obejmuje najważniejsze wydarzenia historyczne z lat 1795-1918 oraz pokazuje bohaterów tamtych wydarzeń.
2019-11-06 AKTUALNOŚCI
POLSKIE 100 LAT. Cykl filmowy współprodukowany przez Muzeum Historii Polski
8 listopada na antenie TVP Historia rusza cotygodniowy cykl filmów dokumentalnych opowiadających o najważniejszych wydarzeniach i postaciach w historii Polski od przełomu XIX i XX wieku po rok 2004. Koproducentem cyklu jest Muzeum Historii Polski.
2019-11-05 AKTUALNOŚCI
Polscy wywiadowcy z OSS w Trzeciej Rzeszy. Dyskusja o książce „Project Eagle…” Johna S. Micgiela
We wtorek 5 listopada o godzinie 17:00 w tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie odbędzie się dyskusja o książce „Project Eagle. Polscy wywiadowcy w raportach i dokumentach wojennych amerykańskiego Biura Służb Strategicznych”. W spotkaniu obok autora Johna S. Micgiela wezmą udział prof. dr hab. Jacek Tebinka i dr Michał Przeperski.
2019-11-05 AKTUALNOŚCI
1. Dywizja Pancerna w dokumencie i animacji - premiera filmów Muzeum Historii Polski
W 75. rocznicę zdobycia Bredy przez 1. Dywizję Pancerną Muzeum Historii Polski przygotowało filmy przybliżające biografię jej dowódcy gen. Stanisława Maczka – „bohatera pięciu narodów” – oraz jednego z jego podkomendnych, Mariana Walentynowicza.
2019-11-04 AKTUALNOŚCI
Turniej Niepodległości o Puchar PGE
9 listopada w Warszawie odbędzie się turniej, w którym młodzi piłkarze symbolicznie dokończą rozgrywki ligi piłki nożnej z 1939 roku przerwane wybuchem II Wojny Światowej. Na boisku zagrają dzieci reprezentujące historyczne kluby. Muzeum Historii Polski jest partnerem wydarzenia.
loader