DZIEŃ DOMENY PUBLICZNEJ 2017

Każdego roku, wraz z pierwszym dniem stycznia, do domeny publicznej przechodzi dorobek kolejnych twórców. Powiększanie się zbioru powszechnie dostępnej wiedzy i kultury jest okazją do świętowania co roku podczas Dnia Domeny Publicznej. Tegoroczne Dni odbędą się w Krakowie 20 stycznia 2017 r.
Organizatorzy przygotowali   warsztaty, które odbędą się w Bunkrze Sztuki (plac Szczepański 3A), oraz prezentacje i wykłady w Muzeum Narodowym w Krakowie w Pałacu Erazma Ciołka (przy ul. Kanoniczej 17) w Krakowie. Okazją będzie przejście do domeny publicznej twórczości znanych artystów, takich jak Józef Mehoffer, Gertruda Stein, Laszlo Moholy-Nagy czy Herbert George Wells. Muzeum Historii Polski większość materiałów na swojej stronie internetowej udostępnia na otwartych licencjach Creative Commons. Deklaracja Polityki Otwartości czyni z MHP jednego z pionierów wśród polskich instytucji kultury.


SPOTKANIE W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE

Spotkanie w Muzeum będzie też okazją dla twórców, aktywistów, nauczycieli i wszystkich innych, którzy na co dzień uczestniczą w kulturze, aby lepiej poznać możliwości, jakie każdemu daje domena publiczna.
Program spotkania w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Udział w wydarzeniu w MNK jest bezpłatny, ale Organizatorzy proszą o wpisanie się na LISTĘ uczestników.

ALBO: przesłanie maila o treści "Dzień Domeny Publicznej w MNK, [Imię i Nazwisko uczestnika] na adres kultura@wikimedia.pl.

WARSZTATY W BUNKRZE SZTUKI

Program warsztatów.

Zapisy na warsztaty drogą mejlową z imieniem i nazwiskiem na adres: marta.niedzialkowska@nowoczesnapolska.org.pl.

Organizatorzy:
Koalicja Otwartej Edukacji, Stowarzyszenie Wikimedia Polska, Muzeum Narodowe w Krakowie, Centrum Cyfrowe Projekt:Polska, Fundacja Nowoczesna Polska, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, Laboratorium Cyfrowe Humanistyki Uniwersytetu Warszawskiego (LaCH UW), Galeria Bunkier Sztuki.


Fot. „Dziwny ogród" (1903), Józef Mehoffer, Wikimedia.

2017-01-18
Podobne materiały, które mogą Cię zainteresować: