Darczyńcy

Serdecznie dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzono, dokładamy wszelkich starań, by z największą pieczołowitością przechowywać powierzone nam przedmioty, które w przyszłości będziemy chcieli pokazywać na naszych wystawach.

Lista dotychczasowych darczyńców:

Adamek Przemysław    
Adamowicz-Kwapień Anna    
Aksamit Paweł    
Aksamit-Będkowski Paweł        
Andrzejewska Aneta     
Anessi Thomas
Assarabowski Edward Peter
Barański Marian    
Barta Eliza    
Bauer-Gellert Janina    
Bednarz-Jagodzińska Barbara    
Beszczyńska Zofia    
Betlejewski Rafał
Bidiuk Anna    
Bieniasz Maciej
Bierut Adam    
Bitner Georges
Blicharska Bożena    
Blicharski Czesław        
Bojarska Alina     
Borchwicz-Lewiński Andrzej    
Borkowska Danuta    
Brochwicz-Lewiński Andrzej    
Budzyńska Agnieszka    
Bydoń Robert        
Challot Jacky    
Chmiel Maria    
Choczaj Leszek    
Chodyko Maria    
Cholewa Czesław    
Cimoszewicz Włodzimierz    
Czerner Olgierd    
Czerucki Rafał
Czerwosz Magdalena    
Dąbrowska Elżbieta    
Dąbrowska-Zawadzka Elżbieta    
Dąbrowski Wojciech        
Deręgowski Prof. Jan Bronisław     
Doliński Andrzej
Dominiak Joanna    
Dragan Artur    
Dybowska Teresa    
Dzwonek Tomasz    
Ericsson Małgorzata         
Faryś Przemysław    
Florczak Agata    
Frister Vera    
Frysz Małgorzata    
Gałązka Piotr    
Gąsowska Katarzyna    
Gebethner Emilia    
Gebethnerowie Emilia i Robert        
Gembala Henryka    
Gil-Śleboda Joanna
Glazer Teresa        
Gliński Piotr    
Głąb Świetłana    
Gogacz Jerzy
Gontarczyk Leszek
Górska-Kłos Maria        
Graczyk Dariusz    
Grafström Anders    
Grąbczewska Małgorzata
Grupa Małgorzata
Grzech Jacek    
Grzegorowska Barbara
Grzempa-Małkowska Monika    
Grzymała Maria    
Grzymała Szwechowicz Maria    
Gucwa Piotr    
Gursztyn Marzena    
Habielski Rafał
Habrowska Jolanta    
Hieronim Fokciński i Ryszard Plezia oo.     
Hybza Zbigniew
Iwanowski Marek    
Jamorski Bogdan    
Janas Zbigniew    
Janiak Teresa    
Jankowska Hanna
Jankowski Paweł    
Jarosik Zbigniew    
Jaworski Maciej
Johnston Ray    
Juraszewska Marta    
Jurek Agnieszka    
Juszkiewicz Grzegorz    
Kaczkiełło Piotr
Kalbarczyk Sławomir    
Kamykowska Anna    
Kamykowski Adam    
Kapitański Jan    
Karczewska Krystyna    
Kawęcki Bronisław    
Kąkolewski Igor    
Kępiński Piotr    
Kilian Jarosław    
Kleczkowski Wojciech
Knoll Elżbieta Maria    
Koca Tomasz    
Kołwzan-Nowicka Danuta    
Komorowski Leszek    
Korab-Kucharski Ludomir    
Korkuć Wojciech    
Korus Mariusz    
Korwin-Kossakowski Wojciech    
Korzeniowski Zbigniew    
Kosińska Anna    
Kostro Robert    
Kostrzyńska Władysława    
Kowalczyk Małgorzata    
Kowalski Sławomir    
Kozon Maria    
Krasoń Magdalena    
Krasuski Łukasz    
Kryściak Dominika    
Krzyżanowska Anna
Kubacki Łukasz    
Kubica Maria    
Kucharski Ronald    
Kukułka Łukasz    
Kulbicki Rafał    
Kułakowski Kazimierz    
Laskowski Andrzej    
Lenyk Halina    
Lepianka Grażyna    
Leszczyńska Jadwiga    
Leśkiewicz Dariusz        
Leśniak Krystyna    
Leśniak Mieczysław    
Lipka Iwona    
Lubomirska-Aksamit Gabriela    
Łąpieś Jerzy    
Łęczycka Urszula    
Maciukiewicz Paweł    
Maj Renata    
Majchrzak Grzegorz    
Makarewicz Wojciech    
Maleszewska-Orlowski Elżbieta    
Masny Ignacy    
Mastrzykowski Wojciech    
Matusiak Janusz
Matuszczyk Zbigniew    
Matwiejczuk Monika    
Matwiejczuk Paweł    
Mazur Marzena    
Meissner Jan    
Melchior Małgorzata
Mencwel Andrzej    
Mędrzecki Włodzimierz    
Mikołajczyk Edyta    
Mirecka-Ploss Kaja    
Mironiuk Nikolska Alicja    
Młynarczuk Ewa
Młyńczak Danuta    
Moczydłowska Barbara    
Mogilski Jacek     
Morawiecki Mateusz    
Mruk Joanna    
Niedźwiecka Agnieszka    
Nikolska Alicja    
Nojszewska Danuta
Nosarzewska Teresa        
Nowakowska-Sito Katarzyna        
Nowicka Małgorzata    
Nycz Mieczysław        
Ochocki Robert
Okoński Bogusław        
Okulicz-Kozaryn Wiktor        
Olchawa Marta    
Olczak Erwin    
Openchowski Zbigniew    
Ozimbłowska Ewa
Paduch Wojciech   
Palencik Janina    
Palka Mateusz    
Panfiłowicz Wiktor    
Papińska-Lutomirska Barbara
Pawlicka Katarzyna    
Pawlicki Antoni    
Pawlik Janina    
Perlejewski Adam    
Petrażycki Tadeusz    
Pfeiffer-Kadlewicz Barbara    
Pieniak Zofia
Pietrzewska Anna    
Piotrowska Małgorzata    
Pniewska Danuta         
Podgórski Piotr
Pogruszewska-Komor Magdalena    
Poloczek Alicja    
Popiołek Jolanta         
Prewencka-Gucwa Grażyna    
Prętki Czesław        
Przastek Katarzyna     
Przech Stanisław    
Przedrzymirska Małgorzata        
Przewoźnik Jolanta     
Pudelska Magdalena
Rapacz Eugenia    
Redmerska Elżbieta    
Reinhard-Chlanda Małgorzata    
Rek Mikołaj    
Rekwirowicz Jarosław    
Rodak Andrzej    
Rodowicz Joanna
Rodowicz Małgorzata
Rodowicz Piotr
Rodowicz Wanda
Rodowicz Wojciech
Rokuszewska-Li Alicja
Romaniec-Zawadzka Ewa    
Romaszewska-Guzy Agnieszka    
Rosiecki Józef    
Różycka Agnieszka    
Różycka Anna    
Rudzińska Agnieszka        
Rutecka Lidia    
Rutkowski Grzegorz    
Rybak Anna
Ryszawy Jan    
Sajna-Mataczyńska Małgorzata
Sarnowska Krystyna    
Sas Jaworski Andrzej    
Schottek Stanisława    
Seroka Mateusz    
Serwatkiewicz Hanna    
Sienkiewicz-Więcław Helena
Sierocińska-Dec Gabriela    
Sikorzyńska Maria
Sławiński Janusz    
Smolar Eugeniusz    
Sosenko Marek
Spirydowicz Witold    
Starczewska Beata    
Starczewska-Lambasa Maria
Starzyński Wojciech        
Staszewski Jan     
Stremecki Marek    
Strzelecka Janina Anna
Suda Leszek    
Sudoł Tomasz    
Suska Łukasz        
Suwaj Jacek     
Szanter Anna
Szczerbińska Agnieszka    
Szczygielski Robert    
Szepetowski Wojciech    
Szewczyk Lucjan
Szewczyk Teresa
Szoka Mariola    
Sztobryn Sławomir    
Szulc-Hansen Karolina Lidia    
Szwarc Tomasz    
Szydłowski Wojciech    
Szymański Marek    
Szypulski Marek    
Świderska Joanna
Świerczyński Stanisław
Taraszewska Mirosława    
Topolnicka-Niemcewicz Elżbieta    
Towalski Piotr    
Trymerski Andrzej    
Tryuk-Blanc Ewa    
Tychowski Kazimierz    
Tymowski Jarosław    
Ugniewski Piotr    
Ungeheuer Anna    
Urbańska Wanda
Vogel Ryszard    
Wat Andrzej
Wawrzeńczak Andrzej    
Welman Jan
Widłowie Jadwiga i Jerzy    
Wielosławska Bożenna    
Wiśniewska Barbara    
Wiśnioch Piotr    
Wołowiec Marcin    
Wójcik Andrzej    
Wright Stephen    
Wyrzykowski Tadeusz    
Zalewska Zofia Anna    
Zaręba Józef
Zarębska Krystyna    
Zarychta Michał    
Zawadzki Jarosław Maciej    
Zielińska Zofia    
Żero Michał    
Żmigrodzki Zbigniew    
Żurakowski Krzysztof


___

23 Pułk Artylerii z Bolesławca
Ambasada RP w Rijadzie
AMS
Archiwum Akt Nowych
Archiwum Jezuitów
Fundacja „Poznańczycy”, Poznań
Fundacja im. Mikołaja Kopernika we Fromborku
Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie
Instytut Pamięci Narodowej
Muzeum Mazowieckie w Płocku
Muzeum Zabytków Techniki Wojskowej w Warszawie
Narodowy Bank Polski
Papieski Instytut Studiów Kościelnych
Polonia Aid Foundation Trust – Londyn
Polska Akademia Nauk, Stacja Naukowa w Wiedniu
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku
Związek Sybiraków, Oddział w Krakowie

 

Ilustracja w tle: Skrzynka pocztowa z okresu II RP. Darczyńca: Mateusz Palka. Fot: MHP/ Tomasz Woźny.